Jak odnowić torebkę ze skóry naturalnej? Sposoby - WOJEWODZIC
wojewodzic.com.pl Reviews with ekomi-pl.com

Jak odnowić torebkę ze skóry naturalnej?

list Sekcja: Skórzane ciekawostki Data: comment Komentarze: 0 Aktualizacja:: 2023-10-12 favorite Wejścia: 351
Jak odnowić torebkę ze skóry naturalnej?

Ups! Stało się – Twoja ulubiona torebka skórzana przestała cieszyć estetyką. Czy to oznacza, że czas na zmianę? Niekoniecznie, choć wiele zależy od indywidualnego przypadku i jakości samej torebki.

Czasem samodzielne odnowienie torebki ze skóry jest możliwe i Twój ulubiony model posłuży Ci jeszcze przez jakiś czas. Sprawdź, jak odnowić torebkę ze skóry.

Spis treści

Czyszczenie i ochrona przed zniszczeniem to podstawa!

Dość oczywiste jest to, że torebek i butów nie czyścimy tak często, jak elementów odzieży. Naturalne jest więc to, że z czasem pogorszy się ich wygląd: stracą blask, pojawią się na nich zabrudzenia a nawet plamy, przez co będą wyglądać smutno i zdecydowanie przestaną być ozdobą. Jednak pogorszony wygląd torebki skórzanej czy butów ze skóry nie jest jeszcze jednoznaczny z tym, że czas się z nimi pożegnać. Wręcz przeciwnie: odpowiednie czyszczenie może przywrócić im dawny blask, a przynajmniej ponownie je do niego zbliżyć.

Jak czyścić skórzane torebki damskie? Najważniejsze jest to, by na tym etapie nie pogorszyć stanu materiału. Naturalna skóra nie lubi ani wilgoci, ani silnie działających detergentów – miej to więc na uwadze. Jeśli jeszcze jesteś przed intensywnym użytkowaniem skórzanej torebki damskiej, polecamy przeczytać artykuł "Jak przechowywać torebki damskie?"

Jak wyczyścić torebkę damską ze skóry? Infografika

Jak odświeżyć torebkę ze skóry? Usuń z niej powierzchowne zanieczyszczenia przy użyciu delikatnej, miękkiej szmatki, najlepiej lekko zwilżonej samą wodą lub z dodatkiem łagodnego mydła. Doskonałym wyborem jest również specjalny środek do czyszczenia i konserwacji skór.

Delikatnie przetrzyj torebkę, ale bez silnego pocierania materiału czy moczenia go. W ten sposób powinno Ci się udać nieco ją odświeżyć – i może nawet okazać się, że taki zabieg w zupełności wystarczy do tego, by spod zanieczyszczeń wydobyć świeży i całkiem dobrze wyglądający materiał.

Drugą, bardzo ważną kwestią, jest odpowiednie dbanie o skórzaną torebkę na co dzień. Nie narażaj jej na kontakt z wilgocią, detergentami, alkoholem i przedmiotami, które mogłyby spowodować na niej uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli wiesz, że torebki nie będziesz używać przez dłuższy czas, to zanim schowasz ją do szafy, zastosuj środek ochronny do skór.

Torebka damska Wojewodzic, zdjęcie ilustracyjne

Jak odnowić torebkę ze skóry? Zmywamy plamy i tuszujemy zarysowania

Jednym ze sposobów na to, jak odnowić skórę torebki damskiej, jest pozbycie się w miarę możliwości uszkodzeń mechanicznych, takich, jak zarysowania czy wgniecenia materiału.

Jak usunąć rysy na skórzanej torebce? Jeżeli jest to lakierowana torebka z połyskiem, to najprostszym sposobem na odnowienie jej będzie użycie specjalnego środka do polerowania naturalnych skór. Niewielką ilość takiego preparatu nanieś na miękką ściereczkę lub gąbeczkę, a następnie delikatnie, miejsce przy miejscu poleruj zarysowania.

Odnowienie skórzanej torebki, na której pojawiły się plamy, również jest możliwe. Pamiętaj o tym, by nie moczyć skóry i do usuwania plam nie używać detergentów. Niewielkie plamy być może da się usunąć przy użyciu miękkiej, lekko zwilżonej ściereczki. Jeśli jednak zabrudzenia są większe, przyda się specjalny środek do czyszczenia skór.

Jak odświeżyć skórzaną torebkę? Przywracamy miękkość materiałowi

Z czasem skóra w naturalny sposób traci blask i miękkość – bo zwyczajnie wysycha. W takim przypadku może stracić głębię koloru i naturalny połysk, a także stać się szorstka, a nawet twarda. Jeżeli to jedyna “bolączka” skórzanej torebki, to raczej nie masz większych powodów do zmartwień, bo w dość prosty sposób można temu zaradzić.

Sięgnij po specjalny balsam do nawilżania naturalnych skór i wmasuj równomiernie jego niewielką ilość w torebkę, a następnie pozostaw na kilka minut do wchłonięcia. Nadmiar produktu usuń miękką ściereczką.

Środki i akcesoria przydatne do odnowienia torebki damskiej

Jak odnowić torebkę skórzaną? Trudne przypadki

Dwoisz się i troisz, testujesz kolejne metody znalezione w sieci, jednak na niewiele się zdają? Materiał torebki został uszkodzony mechanicznie na tyle, że zatuszowanie rysy czy dziury wydaje się niemożliwe? Ratunkiem pozostaje skorzystanie z usług kaletnika. Jeśli jednak i to nie pomoże – pozostaje rozejrzeć się za nową torebką damską. Tych zaś nie brakuje w naszej ofercie – sprawdź!

Torebki damskie marki Wojewodzic

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Reset hasła