wojewodzic.com.pl Reviews with ekomi-pl.com

Czym jest skóra wegańska?

list Sekcja: Skórzane ciekawostki Data: comment Komentarze: 0 Aktualizacja:: 2023-03-20 favorite Wejścia: 7605
Czym jest skóra wegańska?

Współczesny rynek nie jest obojętny na sprawy ekologiczne i etyczne. Coraz bardziej świadomi konsumenci chętnie sięgają po wyroby z certyfikatami, świadczącymi o wykonaniu wyrobów zgodnie z duchem obecnych czasów. Odpowiedzią na zapotrzebowanie dzisiejszych odbiorców jest skóra wegańska. Czym charakteryzuje się galanteria ze skóry wegańskiej?

Spis treści

Skóra wegańska – co to jest?

Na wstępie warto powiedzieć, że kolekcja wegańska jest zgoła czymś innym niż upowszechniona skóra ekologiczna. Ta druga charakteryzuje się niezbyt atrakcyjnym starzeniem, niską trwałością i pochodzeniem syntetycznym. Przekłada się to na fakt, że wbrew swojej nazwie, wcale taka ekologiczna nie jest. Nie dość, że szybciej się zużywa, dołączając do i tak już pokaźfnych stosów odpadów odzieżowych, to jeszcze w bardzo ograniczony sposób ulega biodegradacji. Zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku skóry wegańskiej. Bazą do jej produkcji są pochodzące z natury surowce roślinne, takie jak jabłka, ananasy, liście alokazji czy kaktusy. Stanowią one podstawę do wytwarzania portfeli, torebek, etui na laptopy czy obuwia. Bogaty wybór galanterii ze skóry wegańskiej oferuje ekskluzywna marka Wojewodzic.

Torebki ze skóry wegańskiej – czym się charakteryzują?

Torebki wegańskie znakomicie imitują naturalną skórę bydlęcą. Oprócz niewątpliwych korzyści dla środowiska ważną kwestią są same parametry uzyskanego materiału. Produkty z wegańskiej skóry charakteryzują się dużą wytrzymałością i trwałością. Są oddychające i przyjemne w użytkowaniu. Ponadto skóra wegańska uzyskiwana z surowców roślinnych spełnia wysokie normy jakościowe, co potwierdzają liczne certyfikaty. Nie zawiera szkodliwych chemikaliów, w tym ftalanów, jest zatem przyjazna także naturze. Większość produktów jest przynajmniej częściowo biodegradowalna.

Galanteria ze skóry wegańskiej

Skóra wegańska, dzięki zastosowaniu innowacyjnych procesów, wykazuje cechy podobne do skóry zwierzęcej, wysoce pożądane przez użytkowników – jest trwała i elastyczna. Wiele zakładów produkcyjnych przeprowadzania proces garbowania bez użycia metali ciężkich, a także przy ponownym wykorzystaniu raz użytej wody, co czyni całą procedurę bardziej zrównoważoną i przyjaźniejszą środowisku. Dużą zaletą galanterii ze skóry wegańskiej jest łatwość ich zakupu w dowolnej kolorystyce. Materiał pozyskany z surowców roślinnych można bardzo prosto barwić, co z kolei przekłada się na rosnącą popularność jego wykorzystania. Wart zainteresowania jest fakt, że produkty uzyskiwane ze skóry wegańskiej charakteryzują zróżnicowane kształty, a także dodatki, na przykład w formie kryształków Swarovskiego. Mamy specjalną ofertę, którą można zobaczyć w kategorii galanteria wegańska.

Produkty z wegańskiej skóry – przyszłość planety i branży modowej

Wegańska skóra cieszy się coraz większym powodzeniem wśród producentów galanterii damskiej i męskiej, ale także w branży motoryzacyjnej czy meblowej. Wysoka jakość wyrobów, trwałość potwierdzona licznymi testami laboratoryjnymi, a do tego duże możliwości farbowania – to wszystko sprawia, że przyszłość branży modowej będzie wyznaczana w dużej mierze potencjałem produktów z wegańskiej skóry.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Reset hasła