Torebki i galanteria ze skóry jabłka

list Sekcja: Skórzane stylizacje Data: comment Komentarze: 0 favorite Wejścia: 36

Marki modowe podążają za stale rosnącą świadomością ekologiczną klientów. W związku z tym w globalnych trendach pojawiają się nowe surowce, z których wykonywane są torebki i galanteria. Spośród nich wyróżnia się między innymi skóra z jabłek - już wkrótce modele wytworzone z tego materiału będą dostępne także w naszej ofercie.

Skóra z jabłek – poznaj materiał, który ma wiele zalet

Torebki z wegańskiej skóry nie bez powodu cieszą się ogromnym zainteresowaniem i popularnością. Nie odbiegają bowiem jakością, wyglądem i trwałością od modeli uszytych z innych materiałów. Modne torebki ekologiczne są produkowane ze skóry z jabłek, gdyż surowiec ten odznacza się wyjątkowo praktycznymi cechami. Skóra z jabłek przygotowywana jest z resztek owoców, m.in.: nasion, skórki oraz rdzeni. Materiał ten nadaje się także do produkcji butów ze względu na właściwości oddychające. Torebki ze skóry wegańskiej to must have w Twojej garderobie!

Od jabłka do skóry z jabłek.

Wszystko zaczęło się w Południowym Tyrolu we Włoszech od uprawy jabłek przeznaczonych dla przemysłu spożywczego. Odpady z jabłek były niszczone termicznie lub składowane na wysypiskach powodując wysokie koszty gospodarowania odpadami. W odpowiedzi na lokalny problem odpadów jabłkowych i rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne alternatywy dla skóry powstały materiały na bazie celulozy charakteryzujące się różnorodnymi teksturami, grubościami, wytłoczeniami i nadrukami laserowymi.

Jak jest produkowana?

Koncepcja tego materiału zrodziła się z prostej obserwacji: podczas wytwarzania soku jabłkowego często po prostu wyrzuca się pozostały miąższ. Aby stworzyć przyjazną dla środowiska alternatywę dla skóry, odpady z jabłek są suszone i kruszone na drobny proszek, który jest następnie mieszany z pigmentami i spoiwem a następnie rozprowadzany na płótnie, aż stwardnieje. Na koniec procesu otrzymujemy zrównoważony wegański materiał, który jest w stanie zastąpić prawdziwą skórę, szeroko stosowaną w przemyśle konsumenckim.

Wegańskie torebki dla nowoczesnych kobiet

Torebka wegańska to doskonały wybór dla każdej nowoczesnej kobiety, która zwraca uwagę na jakość wybieranych produktów. Jest ona wyjątkowo wygodna w użytkowaniu. Na uwagę zasługuje lekkość i trwałość. Modele ze skóry jabłka są dostępne w wielu fasonach i kolorach, dlatego z łatwością można znaleźć wśród nich idealny model dla siebie. Jeśli szukasz ciekawej alternatywy dla tradycyjnych torebek skórzanych, tego typu torebki z pewnością zwrócą Twoją uwagę. Sprawdzą się bowiem jako dodatki do wielu stylizacji – do pracy, szkoły, na randkę i spacer.

Odkryj zalety modeli eko

Modele z przyjaznych dla środowiska surowców stanowią świetny wybór dla kobiet poszukujących alternatywy dla produktów skórzanych. Jeśli do tej pory wybierałaś torebki, kierując się najwyższej klasy materiałem, nie musisz zmieniać przyzwyczajeń i kryteriów wyboru. Torebki damskie polskich producentów wykonane ze skóry jabłka są doskonale przystosowane do codziennego użytkowania. Wybrany model na pewno posłuży Ci przez długi czas. Już wspominaliśmy, że zaletą tych oryginalnych torebek damskich jest wyjątkowa lekkość. Pragniemy jeszcze raz podkreślić, że ta cecha jest kluczowa. Ze skóry jabłek można szyć nawet pojemne shopperki. Dodatkowym atutem, który na pewno docenisz, jest fakt, że polskie torebki ze skóry wegańskiej to produkty nadające się do biodegradacji. Skóra z jabłek jest materiałem w 100% biodegradowalnym, jak również hipoalergicznym.

Wyjątkowe torebki ze skóry jabłka

Torebki damskie wyprodukowane ze skóry jabłka wyróżnia stylowy wygląd, a co równie istotne, praktyczne właściwości. Są one bowiem wytrzymałe oraz odporne na działanie promieniowania UV. Kupując tego typu modele, możesz mieć pewność, że zostały wytworzone z wykorzystaniem nowatorskich i nieszkodliwych dla środowiska rozwiązań. Bez wątpienia będą się one perfekcyjnie prezentować przez wiele lat, pomimo częstego użytkowania.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Reset hasła